Bakım ve Yedek Parça

Afacan park olarak, firmamız bünyesinde satışa sunulan tüm softplay ürünleri için aksesuar ve yedek parça desteği sağlamaktayız. Portföyümüzde yer alan ürünler her ne kadar uzun ömürlü ve kaliteli ürünler olsa da çeşitli sebeplerden dolayı bazı hasarlar alabilmektedir. Bu durumlarda ürünün yenisini almak hem zaman açısından sizi kayba uğratacak hem de maddi açıdan büyük bir yükümlülüğü beraberinde getirecektir. Bunun yerine yedek parçalar satın alarak, sorunlu parçaları değiştirmek çok daha mantıklı bir çözüm yöntemi olacaktır. Trambolinler gibi ürün portföyümüzde yer alan ürünlerde şu sebeplerden dolayı deformeler oluşabilmektedir.

  •  Yanlış kullanım. Ürünün sahip olduğu kapasitenin üstünde kullanım, doğru şartlar altında kullanmamak gibi nedenler zamanla ürünlere zarar verebilmektedir. Bu durumda yedek parça ihtiyacı oluşur.
  •  Ürünlerin uzun süre güneş altında kalması. Güneş ışıkları, deforme edici etkilere sahiptir. Çok uzun süre güneşin altında kalan ürünlerde zamanla estetik ve işlev açısından bazı bazı problemlerle karşılaşmak muhtemeldir.
  •  Yağmur, rüzgar gibi çeşitli dış etkenler ürünlerimizin deforme olmasındaki en büyük sebeplerden birisidir.

Ayrıca yedek parçanın yanı sıra; ürünlere daha hoş bir görünüm katmak, farklı bir görünüm kazandırmak amacıyla çeşitli aksesuarlarda tercih edilmektedir. 

Aksesuar ve Yedek Parça Çeşitleri

Softplay aksesuar ve yedek parça çeşitlerine baktığımızda birçok çeşidin yer aldığını görmekteyiz. Bu parçalar sayesinde ürünlerdeki hataları oldukça kolay ve hızlı bir şekilde giderebilir, estetik görünümlerini daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Aksesuar çeşitleri ve yedek parçalar bu nedenle işletme sahiplerini son derece rahatlatmakta ve birçok avantaj sağlamaktadır.

Aksesuar ve Yedek Parçalar Ne İşe Yarar?

Bu alanda araştırma yapan kullanıcıların birçoğu yedek parçaların tam olarak ne işe yaradığı hakkında bazı sorular soruyor. Softplay yedek parça softplay hizmeti bulunan işletmelere birçok avantaj sağlamaktadır.

Daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi softplay ürünleri zamanla çeşitli nedenlere bağlı olarak hasar alabiliyor. Bu durumda ürünün tüm işlevini kaybetmesinin önlemek adına hasar alan parçayı değiştirmek gerekiyor. Yedek parçalar sayesinde bozulan, işlevini kaybeden ya da hasar alan parçaları yenileriyle değiştirerek, kendinizi çok daha büyük masraflardan koruyabilirsiniz. Bir örnekle açıklamak gerekirse trambolinin yayı bozulduğu için sıfırdan trambolin almak çok mantıklı bir yaklaşım olmayacaktır. Fakat bunun yerine bozulan yayı değiştirmek, çok daha ideal bir çözüm olacaktır. Bu sayede çok daha ucuz maliyetle ihtiyaçlarınızı gidermiş olursunuz. Ayrıca yedek parçalar, zaman açısından da tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Bozulan parçayı yenisiyle değiştirmek çok daha basit ve hızlı bir uygulamadır. Yeni bir ürün almak için ürünün yeniden tasarlanmasını, çözüm geliştirilmesini beklemek yerine hasar alan ürünü değiştirebilirsiniz. Böylelikle ortadaki problemi çok daha hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. 

Softplay aksesuarları da birçok işletme tarafından ilgi duyulan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Softplay ürünleri üzerinde kullanılan aksesuarlar, ürünlerin estetik açıdan daha iyi bir görünüm kazanmalarını sağlayabilmektedir. Ayrıca ürünlere farklı bir görünüm kazandırmak, konsept değişikliği yapılmak istendiği zamanlarda da oldukça ideal bir çözüm olacaktır.  

Aksesuar ve Yedek Parça Çeşitleri

Softplay yedek parça çeşitleri oldukça geniş seçeneklere sahiptir. Sıkıntı yaşanabilecek, zamanla değişim ihtiyacı ortaya çıkabilecek tüm parçaların yedekleri bulunmaktadır.

26 mm A Kalite Eva Tatami Minder: Minder, birçok softplay ürününde aktif olarak kullanılan bir parça olarak öne çıkmaktadır. Minderler sayesinde hem ortamın daha hijyenik kalması sağlanır hem de zemine bağlı kazaların önüne geçilir. Sonuçta çocuklar son derece hareketli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle düşme gibi durumlardan en az şekilde hasar almaları adına zeminler minderle kaplanmaktadır. Fakat minderler zamanla yıpranıyor. Bu nedenle değişim ihtiyacı ortaya çıkıyor. Afacan park olarak satışını gerçekleştirmekte olduğumuz mindereler A kalitede olup, ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verecektir.

Minder Oyun Havuzu Topu: Çocuklara yönelik oyun alanlarının olmazsa olmazlarından bir tanesi de hiç şüphesiz ki top havuzu olarak bilinmektedir. Top havuzu birçok çocuk için son derece eğlenceli bir aktivitedir. Fakat toplar zamanla yırtılıyor, kayboluyor ya da kullanılamaz hale geliyor. İşte bu durumlar için oyun havuzlarına özel olarak tasarlanmış toplarda portföyümüzde yer almaktadır.

Bağlantı Parçaları: Özellikle de ürünlerin iskeletini, temelini oluşturan parçalar bağlantı parçaları ile birbirilerine bağlanmaktadır. Ürünün sağlam bir şekilde ayakta kalabilmesi için bağlantı parçalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bağlantı parçaları, özellikle de güvenlik açısından son derece önemli parçalardır.

File: File, softplay ürünlerinin olmazsa olmazlarından birisi. Fakat fileler, her zaman ilk günkü sağlamlığını koruyamıyor, zamanla yırtılıyor. Bu noktada filelerin yenileriyle değiştirilmesi gerekmektedir.

Kablo Bağı: Softplay ürünlerinin teknik aksamında son derece önemli bir parça olarak ön plana çıkmaktadır.

Yalıtım Malzemeleri: Çeşitli softplay ürünlerinin tam anlamıyla işlevini yerine getirmesini, ergonomik bir yapıya sahip olmasını sağlar. Özellikle de dış faktörler nedeniyle zaman zaman değişime ihtiyaç duyabilmektedir.

Trambolin minderi: Trambolinlerde güvenliği sağlamak son derece önemli bir konudur. Zıplayarak zeminden yükselen çocuklar, herhangi bir düşüş anında minderin üstüne düşmelidir. Aksi takdirde çok ciddi yaralanmalar meydana gelebiliyor. Bu nedenle trambolin minderinin çok kritik bir parça olduğunu söylemek mümkün.

Trambolin Yatağı: Neredeyse trambolin minderi ile aynı işleve sahiptir. Yine aynı şekilde son derece önem verilmesi gereken bir parça olarak karşımıza çıkmaktadır.

Trambolin Yayı: Trambolinlere sahip olduğu esnekliği kazandıran parçalardan bir tanesidir. Aşırı yük binmesi gibi nedenlerle zamanla yıpranabilir. Bu durumlarda işlevin tam olarak sürdürülebilmesi ve güvenliğin sağlanması açısından yenileri ile değiştirilmelidir.  

X