Dış Alan Oyun Parkları

ış Alan Oyun Parklarının Faydaları

Oyun parkı faydaları dendiği zaman birçok şeyden bahsetmemiz mümkün. Eğlenceli vakit geçirmelerinin sağlamasının yanı sıra, çocukların birçok açıdan gelişimine de katkıda bulunuyor. Dış alan oyun parklarının çocuklara faydaları ise genel olarak şu şekildedir;

Çocukların Motor Gelişimlerine Katkıda Bulunur

Daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi çocukların hareket etme, enerjilerini harcamaya ihtiyaçları vardır. Bu durum çocukların motor gelişimleri üzerinde son derece etkilidir. Özellikle de 2 – 6 yaş aralığındaki çocuklar, gün içerisinde farklı aktiviteler yapmalıdır. Bu sayede çocukların motor gelişimleri en iyi şekilde sağlanmış olur. Oyun parkı da bu durumu sağlamanın en iyi yöntemlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede çocukların hareket kabiliyetinin artması, kas gelişimleri ve kemik gelişimleri de en iyi şekilde sağlanmış olur.

Çocukların Sosyal Etkileşimini Arttırır

Günümüz çocuklarının birçoğu vaktinin büyük bir kısmını elektronik ortamlarda geçiriyor. Tablet, telefon gibi cihazlarla uzun süre haşır neşir olan çocuklar; sosyalleşme konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Bu noktada çocukların kendi akranlarıyla beraber oyun oynamaları ve birlikte hareket etmeleri gerekiyor. Oyun parkları bu duruma en iyi şekilde çözüm getirmektedir. Oyun parklarında birçok çocuk aynı anda beraber oyun oynayacağı için çocukların sosyallikleri artar. Daha fazla sosyalleşen çocuklar, ebeveynleri aracılığı ile ya da bireysel olarak öğrenemeyeceği birçok şeyi öğrenebilir. Bu durumda çocukların gelişimi üzerine mükemmel katkılar sağlayacaktır. Ayrıca bu konuda yapılan birçok araştırma göstermektedir ki çocukluğunda sosyallik sıkıntısı yaşayan birçok birey, yetişkinlik çağında da sosyalleşme ilgili problemler çekmektedir. Bu nedenle, çocukların yeteri kadar sosyalleşmesinin sağlanması son derece önemli bir konu olarak öne çıkmaktadır.

Dış Alan Oyun Parkları Nerede Kullanılır?

Dış alan oyun parkları çocukların bulunduğu her yerde kullanılabilir. Bu nedenle kullanım alanları son derece geniştir. Çocuk parkları eskiden sadece belirli yerlerde ve ana okulu gibi yerlerde bulunuyordu. Fakat son zamanlarda çocuk parklarının yaşamını birçok alanında yer bulduğunu görebiliyoruz. Bu durumun öncelikli sebebi çocukların oyun oynayabilecek yeteri kadar alana sahip olmaması olarak değerlendirilebilir. Ayrıca günümüzde hizmet veren birçok işletme, çocuk parklarına yer vermektedir. Örneğin bir lokanta, müşterilerine daha iyi bir şekilde hizmet vermek ve rakiplerinin önüne geçmek için işletmesine çocuk parkı ekletmektedir. Bu sayede ebeveynler yemek yerken çocuklar güvenli bir şekilde oyun oynayabilirler. Bu durum hem çocukların sosyalleşmesini ve gelişimini hem de ebeveynlerin herhangi bir kaygı duymadan, gönül rahatlığı ile yemek yiyebilmesini sağlar. Dış alan oyun parkları kullanım alanları genel olarak şu şekilde değerlendirilebilir;

  •  Restaurant, lokanta
  •  AVM
  •  Çay bahçesi, piknik alanı
  •  Ana okulları
  •  İlkokullar
  •  Apartman ya da bina önü
  •  Site gibi toplu yaşam alanları  

Afacan Park Dış Alan Oyun Parkı

Afacan park olarak dış alan oyun parkları başta olmak üzere birçok alanda hizmetler sunmaktayız. Geniş ürün ve hizmet portföyümüzle birlikte sektörün önde gelen firmalarından bir tanesi olarak anılmaktayız. Bu durum, memnun bir müşteri kitlemizin olmasını ve kaliteli hizmeti de beraberinde getiriyor.

İşletmeleriniz için softplay ürünleri arıyorsanız doğru adrestesiniz. Ürün gruplarında yer alan birçok ürünle, softplay ürün ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamanız mümkün. Ürünlerimiz Avrupa ve dünya standartları göz önünde bulundurularak, tüm standartlara uygun bir şekilde imal edilmektedir. Bu nedenle kataloğumuzda yer alan bütün ürünleri gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Tüm ürünler, uzun yıllar boyunca herhangi bir sıkıntıyla karşılaşılmadan kullanılabilecek özelliklere sahiptir.

Ayrıca, dış alan oyun parkı da dahil olmak üzere firmamız tarafından satışı gerçekleştirilen tüm ürünler çocuk sağlığına uygun olup, tamamen güvenilir bir yapıya sahiptir. Çocukların başına kaza gelme ihtimali, çeşitli güvenlik önlemleri sayesinde en alt seviyeye indirilmiştir.  

Afacan Park Dış Alan Oyun Parkı Fiyatları

Dış alan oyun parkları, işletmelerin alan ve ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmaktadır. Bu nedenle sabit bir fiyattan söz etmek mümkün değil. Fiyatlar istenilen çözüm ve kullanılacak ürünlere göre değişiklik göstermektedir. Özellikle de dış alan oyun parkları söz konusu olduğu zaman çok ciddi fiyat farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Bu fiyat farklarının temel sebebi, oyun parkı modelleri arasında çok ciddi fiyat farklılıkların bulunmasıdır diyebiliriz. Örneğin; bir dış alan oyun parkında iki adet salıncak bulunurken, başka bir oyun parkında daha fazla ya da daha az sayıda bulunabilir. Bu nedenle, fiyat ancak proje belirlendikten sonra ortaya çıkacaktır. 

X