Kum Havuzu

Afacan Park Kum Havuzu

Afacanpark olarak, işletmeleriniz için en iyi kum havuzu çeşitlerini sunmaktayız. Kum havuzu başta olmak üzere portföyümüzde yer almakta olan tüm ürünler üst düzey kalite ve çözüm odaklı hizmet anlayışıyla üretilmiştir. Sitemiz bünyesinde satışa sunulmakta olan kum havuzlarını satın alarak işletmelerinize gönül rahatlığıyla yerleştirebilirsiniz. 

Kum Havuzu ve Kum Oyunun Faydaları

Kum oyunu faydaları dendiği zaman birçok şeyden bahsetmek mümkündür. Daha öncede ifade ettiğimiz gibi öncelikle çocuklar kum havuzları sayesinde güvenli bir ortamda fiziksel aktivite yapma şansına sahiptir. Ayrıca işletmelerinizin hizmet kalitesini arttırmak açısından da oldukça faydalıdır. Günümüzde neredeyse her sektördeki rekabet son derece artmış bir haldedir. Bu sebeple rakiplerinden öne geçmek ve daha iyi hizmet sunmak birçok işetme için zorunluluk halini almıştır. İşletmelerinize kum havuzu gibi çeşitli softplay ürünlerini ekleyerek hizmet kalitenizi arttırabilir ve öne geçebilirsiniz. Kum havuzuyla oynamanın çocuklar üzerindeki faydaları ise şu şekildedir;

Çocukların Fiziksel Gelişimlerine Yardımcı Olur

Kum havuzlarında yapılan hareketler, çocukların fiziksel gelişimlerine olumlu katkılara sahiptir. Kova, kepçe gibi aletlerin kullanıldığı kum havuzlarında yapılan kumu bir kovadan diğerine boşaltma gibi hareketler çocukların kaba motor becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur. Ayrıyeten kas ve kemik gelişimlerinin daha sağlıklı bir şekilde devam etmesini de sağlamaktadır. Kum havuzunda yapılan hareketler, el – göz koordinasyonunu da arttırmaktadır. Ek olarak, çocukların daha hassas hareketleri kolaylıkla yapabilmesini de sağlar.

Çocukların Hayal Gücünü Genişletir

Kumdan kale inşa etmek, kum havuzunda köprüler yapmak ya da kum üzerinde çeşitli desenler oluşturmak yalnızca çocukların fiziksel gelişimine katkıda bulunmaz. Kum havuzları çocukların hayal gücünü de geliştiren özelliklere sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocuklar kum havuzunda diledikleri gibi hareket edebildikleri için yaratıcılıkları artar ve hayal güçleri genişler.

Çocukların Duygularını Daha İyi İfade Edebilmesini Sağlar

Kumda oynamak çocukların özgür hareket etmesini sağlar. Dolayısıyla çocuklar bu alanlarda duygularını daha iyi ifade etme şansına sahip olurlar. Düşüncelerini dile getirmekte zorlanan çocuklar, kum havuzlarında böyle bir sıkıntı yaşamamaktadır. Çocukların yaptığı desenler ve şekiller, iç dünyalarını yansıtır. Bu sayede ebeveynler çocuklarını çok daha iyi bir şekilde anlayabilirler.

Sosyal Etkileşimi Arttır, Sosyalleşmeyi Sağlar

Özellikle de son zamanlarda çocuklar sosyalleşmek konusunda bazı sıkıntılar yaşayabiliyor. Bu nedenle çocukların sosyalleşebileceği alanlarda oyun oynamaları, çeşitli aktiviteler yapmaları son derece önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kumda oynamak, çocukları bir araya getiren bir aktivitedir. Oyun alanları, ana okulları gibi yerlerde yer alan kum havuzları sayesinde çocuklar bir araya gelip, birlikte oynamanın tadını çıkartabilirler. Ayrıca çocuklar yaşıtları ile birlikte hareket etmek, yeri geldiğinde sırasını beklemek gibi kavramları deneyimlerler. Bu sayede çocukların sosyal bilincinin gelişimi sağlanmış olur.

Dikkat ve Konsantrasyonu Arttırır

Çocukları disiplin altında tutmak, dikkat ve konsantrasyonlarını sağlamak çoğu zaman yorucu ve zorlayıcı bir iş olarak dikkat çekmektedir. Kum oyununda yapılan hareketler, çocukların odaklanma sürelerini kısaltır. Özellikle de son zamanlarda çocukların elektronik aletlerle fazlaca zaman geçirdiğini göz önünde bulundurursak, kum havuzu gibi alternatifler son derece faydalı olacaktır.

Kum zeminde yazı yazmak, şekiller oluşturmak ve desenler yapmak; çocukların bilişsel gelişimlerini desteklemektedir. Kum havuzunda yaratıcı bir şekilde aktivite yapan çocukların bilişsel özelliklerinde artışlar görülmektedir. 

Kum Havuzu Fiyatları

Kum havuzu fiyatları bu konuda en çok merak edilen konulardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fiyatlara baktığımızda herhangi bir sabit fiyat bulunmamaktadır. Kum havuzları istenilen ölçü ve boyutlarda yapıldığı için fiyatlar değişiklik gösterecektir. Firmamız bünyesinde satılan kum havuzları kalite ve işçilik göz önünde bulundurulduğunda, son derece uygun fiyat etiketlerine sahiptir.

X